Bigtime Takeover – spotkanie partnerów międzynarodowego projektu w Nikozji na Cyprze

tagi:

Międzynarodowe spotkanie partnerów, zorganizowane w ramach projektu Bigtime Takeover, odbyło się w Nikozji, na Cyprze w dniach 12-13 stycznia 2023 r. Organizacją goszczącą partnerów z 5 krajów było Hope for Children, a spotkaliśmy się w siedzibie Fundacji Stelios. Uczestnicy spotkania mieli również okazję odwiedzić placówki dla dzieci prowadzone przez organizację – schronisko dla dzieci-uchodźców oraz dom dla dzieci-ofiar przemocy seksualnej.

Program samego spotkania koncentrował się na rozwoju projektowej platformy cyfrowej, zaangażowaniu młodzieży do wspólnej pracy online oraz stojących przed młodymi ludźmi wyzwaniach i działaniach, które partnerzy planują wprowadzić w życie. Ważną częścią spotkania była dyskusja na temat planu ewaluacji i końcowej konferencji w Skopje. Fundacja ARTeria planuje, w trakcie tego finałowego eventu, pokazać prace młodych ludzi, którzy wcześniej uczestniczyli w projekcie w Polsce – autorek i autorów ARTzinu. Mamy nadzieję, że niektórzy z artystów i artystek będą mogli osobiście zaprezentować swoją twórczość podczas konferencji w Skopje! Drugi dzień spotkania poświęcony był zagadnieniom upowszechniania i raportowania.

Nasza organizacja goszcząca – CRC Policy Center „Hope for Children” jest międzynarodową, niezależną instytucją humanitarną z siedzibą w Nikozji na Cyprze. Zajmuje się niesieniem pomocy humanitarnej i rozwojowej związanej z obroną oraz promocją praw dziecka. Te cele realizuje poprzez badania, projektowanie i wdrażanie programów oraz usługi doradcze oferowane rządom i organizacjom międzynarodowym.

Uczestnicy spotkania BTTO w Nikozji byli pod wrażeniem organizacji Children’s House prowadzonego przez HfC, który jest przyjaznym dzieciom, bezpiecznym miejscem dla dzieci wykorzystywanych seksualnej. Z kolei „Home For Hope” to bezpieczne miejsce, którego celem jest zapewnienie dzieciom – uchodźcom podbawionych opieki osób dorosłych – czegoś więcej niż tylko noclegu.

tagi