Wydarzenie podsumowujące realizację projektu ABIbooks

tagi: ABIbooks

Dobiegają końca dwa lata wspaniałej przygody w ramach projektu ABIbooks, czyli tworzenia interaktywnych książek, które mogą być wykorzystywane w edukacji szkolnej i wczesnoszkolnej. 9 grudnia 2023 r. w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach odbyło się spotkanie podsumowujące i upowszechniające rezultaty projektu. Przedstawiliśmy cele projektu, europejski wymiar projektu – jego zakres oraz strukturę konsorcjum projektowego.

Najważniejszą częścią spotkania była jednak prezentacja rezultatów – dwóch bibliotek: pierwszej interaktywnych książek i drugiej 17 interaktywnych ABIbooków opracowanych w ramach projektu (które wzbudziły duże zainteresowanie wśród publiczności), plików pedagogicznych przydatnych dla przyszłego użytkownika, a także dwóch przewodników: wspierającego przewodnika dla uczniów i białej księgi „Interaktywność: klucz do zdobywania podstawowych umiejętności”, a na koniec – samouczków DIY, dzięki którym każdy może tworzyć interaktywne książki do celów edukacyjnych.
Inspirująca była również prezentacja integracyjnego i innowacyjnego podejścia pedagogicznego – podsumowanie fazy testowania interaktywnych książek.

.