Spotkanie partnerów projektu KREATYWNA AGORA w Uppsali

W dniach 8 i 9 maja 2023 r. w szwedzkiej Uppsali odbyło się czwarte spotkanie partnerów projektu Creative Agora. Na spotkanie przybyli przedstawiciele wszystkich organizacji tworzących konsorcjum projektowe. Naszymi gospodarzami był lider projektu Folkunivesitetet. Reprezentantem Fundacji ARTeria na tym spotkaniu był Wenancjusz Ochmann. Podczas spotkanie omówiliśmy dotychczasowe działania w projekcie, a zwłaszcza spotkania i warsztaty prowadzone w ramach Community of Practice,czyli społeczności praktyków artystów oraz edukatorów artystycznych pracujących z osobami dorosłymi.

W ramach działań praktycznych, nasz grecki partner, Dimitra jako lider działania przygotowującego materiały szkoleniowe przeprowadził warsztaty mające na celu przygotowanie partnerów do sfinalizowania prac nad modułami szkoleniowymi. Wykorzystano bardzo ciekawe narzędzie jakim jest Learning Experience Canvas, które bardzo pomaga w kreowaniu tego typu modułów. Fundacja ARTeria jest odpowiedzialna opracowanie tematów ważnych nie tylko dla artystów i reprezentantów branże kreatywnych takich jak: równowaga pomiędzy pracą a życiem prywatnym, zdrowie psychiczne oraz dążenia do poczucia dobrostanu w życiu zawodowym. Partner z Chorwacji Urbani Separe  przygotowuje moduł o wpływie społecznym a partner z Francji Uni’Sons o aspektach związanych z internacjonalizacją pracy artystów.

Podczas dwudniowego spotkania zostały także nagrane, przez francuskiego partnera, krótkie wywiady video z wszystkimi uczestnikami mające na celu pokazanie współpracy organizacji partnerskich z artystami i edukatorami artystycznymi w danym kraju.

Ważnym elementem spotkania było także omówienie planów przygotowania międzynarodowej konferencji podsumowującej, która ma się odbyć we wrześniu 2023 roku we Francji podczas festiwalu Arabesques. https://www.festivalarabesques.fr/

Będzie to następna, niestety już ostania możliwość spotkania się na żywo partnerów projektu Creative Agora.

Więcej o projekcie: https://creativeagora.eu/