Siła lokalnych opowieści – zakończenie DiOtherCity

Wydarzenie kończące realizację projektu DiOtherCity zostało zorganizowane 31 maja 2023 r. w Pyskowicach pod hasłem „Siła lokalnych opowieści”. Program spotkania obejmował prezentację wyników projektu DiOtherCity’, które zostały przedstawione przez Wenancjusza Ochmanna z Fundacji ARTeria. Omówiono główne cele projektu, konsorcjum projektowe, wyniki, stronę internetową. Była to świetna okazja do zaprezentowania metodologii projektu, przedstawienia przykładów już stworzonych narzędzi i rezultatów (wycieczki) oraz korzyści płynących z wykorzystania treści cyfrowych. O sile lokalnych herstorii opowiedziała z kolei Katarzyna Szota-Eksner (nauczycielka jogi i pasjonatka herstorii, autorka książki o lokalnych herstoriach), a na wycieczkę po Pyskowicach, w poszukiwaniu nieoczywistych historii, zaprosił Roland Skubała (historyk, pasjonat historii Pyskowic/Peiskretscham). Na koniec przyszedł czas na dyskusję i networking przy przekąskach.

Wydarzenie upowszedniające w Polsce pozwoliło ARTerii nie tylko na rozpowszechnienie idei projektu, działań i celów, ale także było świetną okazją do dyskusji na temat idei wspierania artystów / twórców i społeczności lokalnych w rozwoju obszarów podmiejskich i mniejszych miast.