Pierwsze spotkanie partnerów projektu GrowthFundMe w Zutphen

Partnerzy projektu GrowthFundMe spotkali się po raz pierwszy „na żywo” w dniach 23-24 listopada 2023 r. w ramach transnarodowego spotkania szkoleniowego zorganizowanego w Zupthen w Holandii. Gospodarzem wydarzenia była Inova Aspire.

Spotkanie było wspaniałą okazją do nawiązania osobistych kontaktów i dyskusji na temat opracowywanych rezultatów projektu. Zostały zaprezentowane pierwsze opracowane dotychczas moduły, metodologia i materiały szkoleniowe, a uczestnicy wzięli udział w pilotażowym szkoleniu testującym związanych z rozwojem kompetencji przedsiębiorczych dla osób które w przyszłości będą korzystały z platformy i materiałów opracowanych w ramach projektu. Zostały one opracowane w oparciu o ramy kompetencji ENTRECOMP w formie trzech modułów zdefiniowanych przez partnerstwo jako najistotniejsze w kontekście celów projektu.

Niezwykle ważną częścią spotkania była prezentacja i dyskusja na temat roboczej wersji platformy GrowthFundMe poświęconej wspieraniu osób zajmujących się przedsiębiorczością społeczną.

Po podsumowaniu treści szkoleniowych kolejnym krokiem było omówienie dodatkowych elementów o które zostanie rozwinięta platforma. Ustalono opracowanie kilku istotnych modułów:

• Odisee: moduł 1 (Przedsiębiorczość społeczna) i moduł 2 (Pitching oraz Storytelling)
  • Inova: moduł 3 (przedsiębiorczość, zasoby i orientacja na działanie)
  • Growfunding: moduły 4 i 5 (Crowdfunding)
  • ARTeria: moduł 6 (Rozwój publiczności i zaangażowanie interesariuszy)
  • BICC: Moduł 7 (Finanse dla inicjatyw kierowanych do społeczności)

Zaplanowano także wstępnie warsztaty, które się odbędą w krajach partnerstwa projektowego, a także otwarcie kanału na YT, który będzie służył do celów upowszechniania projektu.