Zapraszamy na nietypowe miejskie wycieczki z DiOtherCity po Katowicach

Przez wieki mieszkanie w centrum miasta świadczyło o prestiżu, dlatego ludzie migrowali do większych ośrodków. Obecnie można zaobserwować odwrotny trend – ewidentną ucieczkę mieszkańców z centrum miast i wybieranie życia na przedmieściach czy peryferiach. Jak w związku z tym odkryć lub podkreślić atrakcyjność tych przedmieść i małych ośrodków? Skąd czerpać inspirację do odkrywania tych często zaskakujących miejsc spoza głównego turystycznego nurtu i do odbywania niecodziennych podróży po szlakach, które nie są promowane przez oficjalne przewodniki?

Projekt #DiOtherCity ma na celu zainspirowanie i stworzenie okazji na doświadczenie tego typu nieoczywistych podróży poprzez stworzenie programu i narzędzi skierowanych przede wszystkim do reprezentantów branż kreatywnych, ale także szerzej – lokalnych społeczności. Do osób, którzy chciałyby, przy pomocy narzędzi cyfrowych, projektować i realizować takie miejskie wycieczki z dala od utartych szlaków.

Zapraszamy do zapoznania się z dwiema unikalnymi wycieczkami autorstwa Darka Bieńka.

BIUROWCE

Śląsk w ostatnich latach przechodzi głębokie przeobrażenie. Przemysł ciężki zanika, pojawia się biznes a wraz z nim biurowce. Zapraszamy do wycieczki po Katowicach aby zobaczyć jak wyrastają one jak grzyby po deszczu. Zainspirowani projektem #DiOtherCity – zapraszamy do zwiedzania stolicy Górnego Śląska szlakiem katowickich biurowców. Wybierając się w trasę najlepiej to uczynić to rowerem, ponieważ trasa liczy ok. 10 km wokół i przez centrum, a piechurzy mogą ograniczyć wycieczkę po centrum i tam można większość budynków zobaczyć.

Wycieczka na izitravel. Przewodnik w formie PDF.

Jeden z przystanków wycieczki.

Autor/zdjęcia: Darek Bieniek.

STREET ART

Zapraszamy do odkrywania miasta z innej perspektywy (najlepiej rowerem). Zaczynamy na Załężu, potem Śródmieście, Bogucice, Szopienice i na końcu Nikiszowiec.

Wycieczka na izitravel. Przewodnik w formie PDF.

Autor/zdjęcia: Darek Bieniek.