Miedzynarodowa konferencja “Flipping Perspectives Maximizing Exchange” z Fundacją ARTeria

Anna Ochmann, prezeska Fundacji ARTeria, wzięła udział w zorganizowanej 16 marca 2022 r. międzynarodowej konferencji „Flipping Perspectives Maximizing Exchange”. Wydarzenie zgromadziło głównych interesariuszy sektora kultury i sektora kreatywnego z krajów unijnych oraz decydentów politycznych – reprezentantów Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego, członków grupy Otwartej Metody Koordynacji, badaczy, przedstawicieli międzynarodowych sieci, uczestników procesu the Voices of Culture oraz ekspertów w dziedzinie kultury i kreatywności. Wszyscy spotkali się w tętniącym życiem i przestronnym LaVallée Creative Hub – przestrzeni przeznaczonej dla kreatywnych freelancerów w Molenbeek-Saint-Jean (Bruksela). Celem konferencji było przedyskutowanie kilku kwestii, w tym m.in.: w jaki sposób ekosystemy sektora kultury i kreatywnego mogą włączyć się w sposób zrównoważony w proces przyszłych przemian społecznych i gospodarczych? Jakie są możliwości rozwoju sektorów w kontekście doświadczeń po pandemii i nie tylko? Co jest potrzebne, aby w lepszy sposób chronić prawa artystów i pracowników kultury, zapewnić im uczciwe warunki pracy i włączyć w większym stopniu do procesów decyzyjnych?