Kolejne międzynarodowe spotkanie w ramach projektu Poets of Today – Voices of Tomorrow w Budapeszcie

19 i 20 września 2023 r. zostało zorganizowane trzecie spotkanie partnerów projektu Poets of Today – Voices of Tomorrow. Tym razem zespoły polski, słoweński, fiński, węgierski i serbski pracowały na Węgrzech, w Budapeszcie. Organizacja Pro Progressione była gospodarzem wydarzenia w Juranyi Art Incubator House, gdzie w pierwszym dniu spotkały się grupy menadżerskie i artystyczne. Uczestnicy zaprezentowali efekty modułu 3. – spotkań poetek i poetów z nauczycielkami i nauczycielami – oraz spacery poetyckie, które odbyły się z udziałem poetek, poetów i lokalnych społeczności. Dyskutowano na temat kolejnego wydarzenia planowanego w ramach projektu, czyli Dnia Poezji w szkołach.

Po południu artyści przygotowywali się do wieczoru poetyckiego oraz zwiedzili centra literatury współczesnej w Budapeszcie, a zespoły menadżerskie omawiały event poetycki zaplanowany we Frankfurcie podczas tamtejszych Targów Książki. Wieczór upłynął na przedstawieniu teatralnym w Bethlen Theatre.

20 września 2023 r., kolejny dzień spotkania partnerów, to wycieczka po Budapeszcie z uwzględnieniem miejsc historycznych oraz kulturalnych oraz czas prób poetek i poetów do wieczoru poetyckiego. Zespół menadżerski oraz część zespołu artystycznego mogły uczestniczyć w spotkaniu z nauczycielką literatury węgierskiej i warsztatach z ilustratorką książek. Obie aktywności miały charakter interaktywny, służyły też wymianie poglądów.

Po południu członkowie grup menadżerskich oraz artystycznych zwiedzili Juranyi Art Incubator House, a następnie dołączyli do poetek i poetów i wszyscy wzięli udział w wieczornym spotkaniu z poezją.

Fundację ARTeria reprezentował zespół artystyczny: Małgorzata Lebda (poetka), Rafał Siderski (artysta wizualny), Weronika Murek (dramaturżka).

Zespół menadżerski to Anna Ochmann i Ewa Grynicka.