wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa

Głosy mentorów oraz ich podopiecznych w BtG UX Kompendium

,,Chciałbym nieco przybliżyć metodologię ,,Break-in the desk” i sposób, w jaki używam jej w procesie mentoringu. Po pierwsze, ta metodologia działa najlepiej w przypadku artystów, reprezentantów przemysłów kreatywnych i organizacji kreatywnych, którzy z jednej strony chcą ulepszyć swoje działania ekonomiczne w szeroko rozumianych przemysłach kulturalnych. Z drugiej strony, dobrze sprawdza się ona w organizacjach kreatywnych, które chcą przetestować i sprawdzić swoje pomysły na projekty oraz które potrzebują narzędzia, które umożliwiłyby użycie takiego systemu testowania. Metodologia “Break-in the desk” jest interesująca i wytwarza konkretne rozwiązania, ponieważ rozpoczyna się wizualizacją misji i wizji. Artyści i reprezentanci przemysłów kreatywnych czasami napotykają trudności w tworzeniu i ubieraniu swoich konkretnych misji w wizji w słowa dla konkretnych działań biznesowych, opartych na ich działalności artystycznej. W tej metodologii, specjalna ścieżka rozwoju pomaga w zaprojektowaniu misji i wizji, a cały proces budowania wartości zaczyna się tą ścieżką rozwoju. Te wartości stają się podstawą tworzenia produktów, które później mogą zostać zaoferowane klientom.”

Wenancjusz Ochmann (starszy mentor, Fundacja ARTeria, Polska)

,,Clock framework” jest bardzo dobrym sposobem na refleksję na temat własnego warsztatu oraz na rozwój samoświadomości swojego profilu zawodowego lub również działań jakie podejmujemy jako ludzie, dlatego jest to świetny sposób na pracę mentora z podopiecznymi.”

Michele de Vito, CLOCK Peer Mentor, współkoordynator projektu w Rinovie, Londyn

,,Chciałbym zauważyć, że narzędzie ,,Roadmap”, czyli wizualne i interaktywne źródło, które dostarcza zestawu narzędzi komunikacyjnych, sieci oraz źródeł, które wspomagają kreatywne start-upy i rozwijanie innowacji, jest świetnym pomysłem! Ta interaktywna infografika narzędzi, które mentorzy mogą wykorzystać w swojej codziennej praktyce, dostarcza jakże potrzebnej bazy najpotrzebniejszych informacji.”

Dariusz Bieniek

To tylko kilka cytatów, wypowiedzi, które można znaleźć w Kompendium Doświadczeń Użytkownika (User Experience Compendium), które zostało stworzone w ramach projektu Bridging the Gap. Zostało ono opracowane, aby opowiadać historie na temat procesu mentoringu w kontekście doradzania młodym ludziom z potencjałem kreatywnym i przedsiębiorczym, aby rozwijali zbalansowane ścieżki, pomagające im wyjść z niekorzystnych sytuacji i bezrobocia. Zawiera materiały online, które zostały oparte na doświadczeniach uczestników w procesie mentoringu rówieśniczego oraz na opiniach na temat testowania konkretnych metodologii nauczania i narzędzi. UX Kompendium odzwierciedla głosy mentorów i podopiecznych i dostarcza ilustracji i przykładów jak odbywa się proces mentoringu oraz nieformalnego uczenia się. Mamy nadzieję, że zapozna ono Państwa z metodologiami nauczania i narzędziami.

Kompendium Doświadczeń Użytkownika zostało opracowane przez konsorcjum projektu (ARTerię z Polski, Materahub z Włoch, Rinovę z UK, Dimitrę z Grecji, RDA ze Słowacji i Polo Digital z Hiszpanii) dla wszystkich sektorów docelowych grup odbiorców projektu BtG, między innymi trenerów, mentorów, doradców młodych ludzi w CCI, korepetytorów lub praktyków kulturalnego uczenia się w różnych podsektorach CCI, kreatywnych artystów pracujących w VET, ale również decydentów i reprezentantów przedsiębiorstw i przemysłów kreatywnych.

Kompendium zawiera 3 główne sekcje: ramy, narzędzia komunikacyjne oraz materiały szkoleniowe.

Mamy nadzieję, że znajdą Państwo inspirację do własnej pracy mentoringowej! Więcej informacji: https://uxc.bridgingthegapeurope.com/

Bridging the Gap - Strona Główna

Logo projektu