Spotkanie z poezją na Targach Książki we Frankfurcie

Veronika Dintinjana (Słowenia), Harri Hertell (Finlandia), Radmila Petrović (Serbia), Márton Simon (Węgry), a z Polski – Małgorzata Lebda – w ramach projektu ” Poets of Today – Voice of Tomorrow” zaprezentujemy książkę poetycką z wierszami tych poetek i poetów w Internationales Theater Franfurt, a publiczność będzie mogła przeczytać teksty wierszy w oryginale i w tłumaczeniu na język niemiecki przy okazji promocji pierwszej publikacji projektowej na Targach Książki we Frankfurcie.

Projekt Poets of Today – Voices of Tomorrow to niezwykły międzynarodowy kolektyw poetycki (w każdym kraju projektu współpracujemy z grupą kolejnych dziesięciu poetów i poetek) oraz szereg działań edukacyjnych.

Druga publikacja, przewidziana w ramach projektu, będzie zawierała wiersze 50 poetek i poetów (po dziesięć z każdego kraju partnerstwa projektowego), z Polski wiersze: Macieja Bobuli, Joanny Bociąg, Magdaleny Kicińskiej, Barbary Klickiej, Jakuba Kornhausera, Bartka Majzla, Patrycji Sikory, Bianki Rolando, Agnieszki Wolny-Hamkało oraz Urszuli Zajaczkowskej. Będzie przygotowana w 2024 roku.

Więcej informacji o wydarzeniu: https://internationales-theater.de/programm-ticketkauf/alle-anzeigen/poets-of-today-voices-of-tomorrow