Poezja jako inspiracja II – spotkanie poetów i nauczycieli w ramach modułu 4

Ostatni moduł zaplanowany w ramach projektu Poets of Today – Voices of Tomorrow został zorganizowany w gliwickim Centrum Organizacji Kulturalnych 2 grudnia 2023 r. Wzięli w nim udział poetki i poeci, nauczycielki oraz zespół artystyczny projektu. Spotkanie zorganizowane pod hasłem „Poezja jako inspiracja II” miało na celu przede wszystkim jak najlepsze przygotowanie Dni poezji zaplanowanych w jedenastu szkołach w drugiej połowie lutego 2024 r.

Poetki i poeci pracowali bezpośrednio z nauczycielami ze szkół w których spotkają się z młodymi ludźmi, a członkowie zespołu artystycznego służyli pomocą i dzielili się swoimi doświadczeniami.

Podsumowano także spacer poetycki, który odbył się w sierpniu także w Gliwicach a także zaproszono wszystkich uczestników spotkania na międzynarodowe spotkanie i performance poetycki, który odbędzie się w marcu 2024 roku z udziałem głównych poetów projektu z Finlandii, Słowenii, Serbii, Węgier i oczywiście z Polski.

Zdjęcia: Jadwiga Janowska