Poetycki wieczór w Belgradzie w ramach POT-VOT

tagi:

29 marca 2023 roku w Centrum Kultury w Belgradzie odbył się drugi międzynarodowy  wieczór poetycki zorganizowany  w ramach projektu „Poets of Today – Voices of Tomorrow”.

Poeci z każdego zespołu artystycznego czytali wiersze swojego autorstwa w ojczystych językach. Harri Hertell z Finlandii, Małgorzata Lebda z Polski, Radmila Petrović z Serbii, Anja Golob ze Słowenii w ujmujący publiczność sposób zaprezentowali część swojego dorobku poetyckiego.

Polskiej reprezentantce zespołu artystycznego towarzyszyła zaproszona przez Fundację ARTeria serbska tłumaczka poezji Małgorzaty Lebdy, Biserka Rajcić.

Spektakl zgromadził lokalnych mieszkańców, zaproszonych przez zespoły projektowe gości oraz członków wszystkich grup menadżerskich i artystycznych. Więcej o polskim zespole artystycznym: https://fundacja-arteria.org/pl/zespol-artystyczny-projektu-poets-of-today-voices-of-tomorrow/

tagi