30 września 2021 r. Wenancjusz Ochmann, wiceprezes Fundacji ARTeria, wziął udział w IV Kongresie Edukacji Erasmus+, który odbył się w formie online.

Wydarzenie zaczęło się od otwarcia z udziałem gości honorowych – Marii Gabriel, Komisarz UE ds. innowacji, badań, kultury, edukacji i młodzieży oraz dr Pawła Poszytka, dyrektora generalnego Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.

W kolejnej części przedstawiono ,,Nowe perspektywy dla edukacji” w perspektywie na lata 2021-2027. Następnie miejsce miały sesje tematyczne – Wenancjusz Ochmann wziął udział w sesji 3, na temat transformacji cyfrowej. Poświęcona była programom wspierającym jakość cyfrowej nauki oraz jej wpływu na podejście w edukacji. Owa sesja była szczególnie ważna w świetle projektów, które obecnie realizuje Fundacja ARTeria – między innymi DigiKommune, który oparty jest na wsparciu artystek i przedstawicielek sektorów kreatywnych w digitalizacji ich biznesu w postcovidowej rzeczywistości. Podczas wydarzenia odbyły się też sesje na temat Europejskiego Dnia Języków, czy też wywiady z zaproszonymi gośćmi.