Drugie spotkanie partnerów projektu POETS OF TODAY – VOICES OF TOMORROW w Belgradzie

28 i 29 marca 2023 r. zostało zorganizowane drugie spotkanie partnerów projektu Poets of Today – Voices of Tomorrow. Tym razem zespoły polski, słoweński, fiński, węgierski i serbski pracowały w Belgradzie, Serbia.

W gościnnych progach organizacji HEARTEFACT pracowały grupy menadżerskie i artystyczne (w 2. części dnia  artyści przygotowywali się do eventu poetyckiego). Uczestnicy podzielili się doświadczeniami z 1. i 2. modułu projektowego. Omówiono sposoby pracy z grupami poetek i poetów oraz nauczycielek i nauczycieli w każdym z krajów partnerskich. Porównano metody działań oraz efekty i napotkane trudności (np. w zakresie rekrutacji uczestników, ich otwartości i aktywności w trakcie warsztatów). Zespoły podzieliły się też opracowanymi pomysłami na wydarzenie poetyckie w przestrzeni miasta oraz planami dotyczącymi modułu 3.

Poświęcono też czas na kwestie administracyjne i finansowe.

Fundację ARTeria reprezentował zespół artystyczny: Małgorzata Lebda (poetka), Rafał Siderski (artysta wizualny), Weronika Murek (dramaturżka), Wenancjusz Ocmann (muzyk). Zespół menadżerski to Anna Ochmann i Ewa Grynicka.