Wizyta w Lublinie u partnerów projektu CUED SPEECH Europa

10 i 11 czerwca 2021 r. zespół Fundacji ARTeria – wspólnie z wykładowczyniami Pedagogiki Specjalnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – pracował intensywnie w Lublinie nad realizacją wywiadów i nagrań do stworzenia kursu fonogestów w ramach projektu Cued Speech Europa (CUED SPEECH to po polsku 'fonogesty’). Celem projektu jest popularyzacja tej metody wspierania osób niesłyszących i niedosłyszących oraz osób z ich otoczenia.

Jednym z Partnerów projektu CUED SPEECH Europa jest KUL, gdzie prowadzone są działania wspierające kształcenie na uniwersytecie osób z głębokimi uszkodzeniami słuchu. Prowadzone są tam kursy fonogestów dla niesłyszących studentów oraz ich słyszących kolegów i wykładowców.

Więcej o projekcie Cued Speech Europa można przeczytać na stronie projektu: www.cuedspeech.eu

Zdjęcia autorstwa Michaliny Kuczyńskiej.

Logo CSE