Rozwój programu mentorskiego ARTerii na bazie doświadczeń szwedzkich i duńskich

W listopadzie 2020 r. Anna Ochmann, na zaproszenie FRSE – Narodowej Agencji programu Erasmus+ w Polsce, wzięła udział w międzynarodowym seminarium „Career Path II”, którego cele koncentrowały się na nowym podejściu do pracy, edukacji czy też korzystaniu z narzędzi internetowych, które zostały całkowicie zmienione w związku ze światową pandemią COVID-19 (więcej o seminarium tutaj). W trakcie prezentacji dobrych praktyk dotyczących rozwijania kariery z wykorzystaniem różnego typu programów wspierających, także mentoringowych realizowanych online, ARTeria nawiązała współpracę m.in. z Uniwersytetem w Malmö (Szwecja). 19 listopada 2020 r Anna Ochmann oraz Wenancjusz Ochmann, który odpowiada i prowadzi program mentorski w Fundacji ARTeria, spotkali się online z Karin Fälth (Career Adviser & Career Mentoring Program Manager), która odpowiada za program mentorski realizowany także dla zawodów kreatywnych na tym uniwersytecie.

Konsekwencją tego spotkania był z kolei kontakt z Pia Prip Hansen (Executive Assistant Manager) w KMP+ House of Mentoring z Danii.

Mamy nadzieję, że już wkrótce, gdy tylko restrykcje pandemiczne to umożliwią, będziemy mogli wrócić do kontynuowania naszego programu mentorskiego dla artystów i reprezentantów sektora kreatywnego rozbudowanego o nowe, ciekawe elementy.

zdjęcie: Michalina Kuczyńska