Wydarzenie podsumowujące realizację w Polsce projektu P4CA – „Partnerstwo na rzecz praktyk w sektorze kreatywnym”

tagi: P4CA

Jak nawiązać współpracę z młodymi profesjonalistami reprezentującymi sektor kultury i przemysły kreatywne oraz jak zdobyć pracę w dziedzinie artystycznej, w której się kształcili – to niektóre z tematów wydarzenia podsumowującego realizację projektu P4CA. Wydarzenie odbyło się 17 czerwca 2022 r. w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach, na Śląsku z udziałem blisko 50 gości.

P4CA to ponadnarodowy projekt współfinansowany w ramach unijnego programu Erasmus+, którego celem było opracowanie nowych modeli rozwijania wartościowych i efektywnych staży w sektorze kreatywnym i kultury poprzez rozwijanie umiejętności trenerów i opiekunów staży. Projekt promował wykorzystanie Europejskich Ram Jakości (European Quality Framework) w obszarze praktyk zawodowych i sektorów kreatywnych w sześciu krajach europejskich: Wielkiej Brytanii, Polsce, Włoszech, na Węgrzech, Słowacji i w Macedonii Północnej. W ramach projektu zostały opracowane materiały szkoleniowe oraz sugestie dotyczące rozwoju mobilności umożliwiające międzynarodową realizację praktyk, a także potwierdzania i akredytacji kompetencji zdobytych w ramach pracy pozainstytucjonalnej w sektorze kreatywnym i kultury.

Wydarzenie P4CA zorganizowane w Polsce promowało korzyści płynące ze współpracy i pilotażu innowacyjnych metod realizacji nauki w miejscu pracy w ramach klastrów, hubów czy sieci.

Więcej o projekcie: https://www.p4ca.eu/

tagi