Spotkania międzynarodowej grupy mentorów w projekcie Bridging the Gap

W listopadzie 2020 roku międzynarodowa grupa mentorów wzięła udział w spotkaniach szkoleniowo-testowych zorganizowanych w ramach projektu Bridging the Gap: new mentoring methods for young creative entrepreneurs in Europe. Uczestnicy skupiali się między innymi na cyfrowych narzędziach do komunikacji i ich zastosowaniu w praktyce mentorskiej w sektorze kreatywnym, analizie opracowanych materiałów szkoleniowych oraz analizie, współtworzeniu oraz rozwoju innowacyjnego programu szkoleniowego opracowanego w ramach projektu.

Na spotkaniach mentorzy wykorzystali różne metodologie pracy, w tym barcamp oraz design thinking, pracowano w niewielkich grupach, aby znaleźć kreatywne rozwiązania problemów związanych z generowaniem ogólnie dostępnych oraz atrakcyjnych treści edukacyjnych, które będą jednocześnie wspierały rozwój zawodowy artystów i reprezentantów sektora kreatywnego, a szczególnie kreatywnych start-upów, a także poprzez odgrywanie różnych ról, testowali wykorzystanie materiałów szkoleniowych w praktyce mentorskiej w sektorze kreatywnym. Wykorzystali w tym celu m.in. opracowaną platformę szkoleniową.

Na ostatnim spotkaniu, które odbyło się 24 listopada 2020 roku uwaga skupiona była na analizie, współtworzeniu oraz rozwoju innowacyjnego programu szkoleniowego opracowanego w ramach projektu Bridging the Gap: new mentoring methods for young creative entrepreneurs in Europe. Uczestnicy skoncentrowali się na autorefleksji nad procesem uczenia się poprzez doświadczenie (action learning, learning by doing), które zostanie wykorzystane m.in. w tworzeniu narzędzia edukacyjnego User Experience Compendium. Fundacja ARTeria jest liderem tego etapu pracy projektowej.

W kolejnym kroku partnerstwo dostosuje program nauczania i materiały dydaktyczne, aby zapewnić możliwość dalszej wzajemnej oceny z grupami PRD w każdym kraju.

W związku z sytuacją pandemiczną na świecie, wszystkie spotkania odbyły się online.

Więcej o projekcie tutaj.

zdjęcie: Michalina Kuczyńska

Logo BtG