Przełamywanie tabu na temat zdrowia psychicznego

Międzynarodowy projekt, w którym partnerzy z 5 krajów (Polska, Belgia, Francja, Słowenia oraz Litwa) wspólnie pracują nad podnoszeniem świadomości osób pracujących z młodzieżą na temat zdrowia psychicznego młodych ludzi. W ramach projektu zachęcamy do realizacji działań uświadamiających i zapobiegawczych z wykorzystaniem innowacyjnych cyfrowych narzędzi mediacyjnych. Pracujemy nad zwiększeniem umiejętności cyfrowych opiekunów i edukatorów (pożądanych obecnie w większości sektorów zawodowych, a w szczególności w sektorze edukacji i szkoleń) aby zwiększyć szanse na ich integrację zawodową. Partnerzy projektu opracowują zestaw zasobów dla młodzieży i osób pracujących z młodzieżą: zestaw profilaktyczny, zbiór dobrych praktyk, arkusze pedagogiczne, quiz samooceny, 5 interaktywnych historii i inne.

Strona projektu: breaking-taboos.eu.