Program ARTerii: Program mentoringowy Women in Art

O projekcie

Program mentoringowy Women in Art (WinART) został utworzony przez Fundację ARTeria w 2018 roku, aby wspierać artystki i kobiety prowadzące działalność w sektorze kreatywnym. Program wspiera ich rozwój osobisty i zawodowy poprzez rozwijanie kompetencji i wiedzy umożliwiających lepsze poruszanie się na rynku sztuki (także na arenie międzynarodowej), rozwijanie portfolio oraz poszukiwanie bardziej satysfakcjonujących rozwiązań w pracy w branżach kreatywnych (w tym rozwijanie kompetencji przedsiębiorczych uczestniczek). Program nastawiony jest również na rozwijanie kompetencji miękkich oraz wiedzy o aspektach prawnych (prawa autorskie). Jednym z najważniejszych elementów programu jest tworzenie sieci kontaktów zarówno wewnątrz sektorów kultury i kreatywnych, jak i poza nimi. Podczas sesji WinART (zarówno indywidualnych, jak i grupowych) poruszamy również tematy dotyczące szkodliwych stereotypów i ról społecznych, nierówności i dyskryminacji.

Co roku w naszym programie bierze udział około 10-20 uczestniczek – zaproszenie do udziału jest każdorazowo ogłaszane na naszej stronie internetowej!

Logo projektu

Logo ARTerioinspiracje