Pierwsze warsztaty w ramach projektu „Poets of Today – Voices of Tomorrow” we Wrocławskim Domu Literatury

W dniach 18-19 lutego 2023 r. we Wrocławskim Domu Literatury, który zgodził się być partnerem tego wydarzenia, odbędą się pierwsze warsztaty – spotkanie zorganizowane w Polsce w ramach projektu Poets of Today – Voices of Tomorrow. Wezmą w nim udział wybitne polskie poetki i poeci: Maciej Bobula, Joanna Bociąg, Magdalena Kicińska, Barbara Klicka, Jakub Kornhauser, Bartek Majzel, Patrycja Sikora, Antonia Tosiek, Agnieszka Wolny-Hamkało oraz Urszula Zajaczkowska.

Warsztaty zostaną poprowadzone przez zespół artystyczny projektu: Małgorzatę Lebdę, Weronikę Murek, Rafał Siderskiego oraz Wenancjusza Ochmanna (więcej: https://fundacja-arteria.org/pl/zespol-artystyczny-projektu-poets-of-today-voices-of-tomorrow/ )

Celem  warsztatów jest zebranie doświadczeń oraz dyskusja na temat popularyzacji i nauczania poezji współczesnej, a przede wszystkim przygotowanie kolejnych działań projektowych realizowanych we współpracy z nauczycielkami i nauczycielami – Dni Poezji w szkołach oraz Wydarzenia Poetyckiego „Discovering the poetry side of the city” w przestrzeni miasta.

Wnioski ze spotkania i warsztatowych dyskusji będą także okazją do przygotowania dokumentu dla decydentów politycznych („Policy proposal”), który jest jednym z rezultatów projektu, a także wskazania dobrych praktyk z Polski, które mogą być inspiracją do rozwoju projektu także w pozostałych krajach partnerstwa projektowego (Finlandia, Węgry, Słowenia i Serbia) i które zostaną przedstawione na kolejnym spotkaniu partnerstwa projektowego w Belgradzie w marcu 2023 r. (metodologia projektowa).

Projekt jest współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Kreatywna Europa.

Partnerem wydarzenia jest Wrocławski Dom Literatury.