P4CA – trzydniowe spotkanie szkoleniowe w Materze, Włochy

Dariusz Bieniek oraz Oliwia Manka reprezentowali Fundację ARTeria podczas szkolenia trenerów zorganizowanego w ramach projektu P4CA (Partnership for Creative Apprenticeships) w dniach 11-13 kwietnia 2022 w Materze we Włoszech.

Głównym celem trzydniowej sesji szkoleniowej było przetestowanie i weryfikacja treści nauczania oraz materiałów wypracowanych do tej pory w ramach projektu oraz stworzenie nowych treści tam, gdzie zostały zidentyfikowane braki. Trzydniowe spotkanie umożliwiło finalny przegląd rezultatów projektu przez doświadczoną grupę kreatywnych trenerów praktyk zawodowych oraz członków grupy PRD.  To szkolenie zakończyło także pilotaż zestawu narzędzi wypracowanych w ramach rezultatu trzeciego (IO3), a także weryfikację – w postaci warsztatów –  Przewodnika dobrych praktyk (IO5). W odniesieniu do ostatniego rezultatu (IO6) wydarzenie przyczyniło się do analizy możliwości akredytacji CLOCK oraz wzajemnej oceny i mentoringu, zapewniając możliwość bezpośredniej oceny i walidacji informacji zwrotnej na temat praktycznego zastosowania metodologii w praktyce. W trakcie trwania wydarzenia organizacja goszcząca, Materahub, zorganizowała wizytę studyjną w Campus Unibas i Comincenter, aby zbadać i omówić praktyczne powiązania między projektem a tym kreatywnym centrum.

Logo P4CA