wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa

Nowoczesny świat, influencerzy i „takeover”

W dzisiejszych czasach coraz więcej żyjemy nie tylko w świecie rzeczywistym, ale również w tym wirtualnym. Media społecznościowe rozpowszechniły się w znacznym stopniu po całym świecie. Dzięki nim możemy szybko nawiązać kontakt z dowolną osobą po drugiej stronie świata. Powstały również zawody związane z mediami społecznościowymi. Najbardziej charakterystycznym i chyba najbardziej rozpoznawalnym zawodem, który istnieje w mediach społecznościowych jest influencer.

O influencerze słów kilka

Kim jest influencer? Jest to osoba, która za pomocą mediów społecznościowych zapewnia rozrywkę nam, powszechnym, „biernym” użytkownikom Instagrama czy TikToka. Tematyka, którą influencerzy zajmują się na swoim koncie jest całkowicie dowolna – tacy ludzie z reguły dzielą się z innymi swoimi pasjami, zainteresowaniami, publikują swoje dokonania, czy to zawodowe, czy to życiowe lub jakiekolwiek związane (lub nie) z tematyką ich konta. Bardzo często influencerzy łączą się w grupy, share’ują wzajemnie swoje posty, aby dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. Tematyka, w której się specjalizują niekoniecznie musi być wspólna – wręcz przeciwnie. Jeśli kilku influencerów posiada inną publikę, nawiązanie takiej współpracy pozwala na dotarcie do nowego grona odbiorców.

Jednak nie zawsze współpraca influencerów musi być długotrwała. Bardzo często dwóch (lub więcej) takich ludzi robi tak zwany „takeover”. Czym jest takie działanie?

Takeover – idealny sposób na zdobycie popularności?

Takeover, to działanie mające na celu zwiększenie różnorodności na profilu influencera. Polega na tym, że udostępniamy nasze konto na np. jeden dzień innej osobie, niekoniecznie influencerowi, aby poprowadziła nasz kanał, wrzucała swoje posty na niego. Akcja ta działa z wzajemnością, dzięki czemu obie strony zyskują wiele korzyści. Jakich? Takeover pozwala na spojrzenie na naszą działalność od innej strony, daje świeży powiew czegoś nowego, czegoś, co warto wprowadzić w naszej działalności. Inną korzyścią jest zdobycie nowej grupy odbiorców, która „przywędrowała” do nas z kanału drugiej osoby, z którą dokonujemy „takeover’u”. Takeover można przyrównać do gościnnego występu w programie telewizyjnym, czy przeprowadzeniu wywiadu ze znanym celebrytą itp.

Takover a projekt BTTO

Celem projektu „BigTime Takeover” jest między innymi rozpowszechnienie działań młodych, kreatywnych ludzi, którzy chcieliby się udzielać w mediach społecznościowych. W promocji ich działania pomóc może właśnie między innymi „takover”, dzięki któremu działalność młodej osoby sektora kreatywnego dotrze do szerszego grona odbiorców. Im więcej pozytywnej działalności wypromujemy za pomocą naszego projektowego „takover’u”, tym większa szansa istnieje na wyprostowanie pierwotnych założeń działalności influencerów, którzy bardzo często w dzisiejszych czasach zajmują się wyłącznie reklamowaniem wątpliwych produktów.

Strona projektu

Logo Projektu