Master the Act – pierwsze spotkanie międzynarodowych partnerów projektu

18 listopada 2020 r. przedstawiciele Fundacji ARTeria wzięli udział w pierwszym dniu międzynarodowego spotkania partnerów projektu Master the Act, którego realizacja rozpoczęła się z początkiem listopada. Cieszymy się, że możemy ponownie nawiązać współpracę z naszymi „starymi” partnerami: Materahub (Włochy) i Inova (Wielka Brytania) oraz rozpocząć nową współpracę partnerską z L’Albero (Włochy, koordynator projektu), Agencia Para el Empleo de Madrid ( Hiszpania), Asociatia European Academy i Ipazia Production SRL (obie z Rumunii) oraz Pôle emploi Auvergne-Rhône-Alpes (Francja).

Na początku spotkania reprezentanci partnerów projektu przedstawili swoje organizacje. Krótką prezentacje w formie pecha-kucha zaprezentował także, w imieniu Fundacji ARTeria, Wenancjusz Ochmann.

Następnie reprezentanci L’Albero, lidera projektu, przybliżyli główne cele, metodologię, działania oraz grupy docelowe projektu, z kolei reprezentanci APEM, lidera pierwszego „rezultatu intelektualnego” omówili najważniejsze działania i harmonogram pracy w najbliższych miesiącach.

27 listopada 2020 r. przedstawiciele Fundacji ARTeria wzięli udział w drugim dniu międzynarodowego spotkania partnerów projektu.

Spotkanie rozpoczęliśmy od omówienia metodologii tworzenia „mapy empatii” i od warsztatów w grupach z udziałem wszystkich uczestników. Następnie spotkanie zdominowały kwestie związane z zarządzaniem oraz promocją projektu.

Partnerstwo projektu „Master the Act” pracuje nad stworzeniem oraz przetestowaniem narzędzi łączących bezpośrednie laboratoria teatralne z elastyczną nauką cyfrową, które mogą być przydatne w procesie edukacji i rozwoju zawodowym profesjonalistów nie tylko artystów czy reprezentantów sektora kreatywnego.

Spotkania zostały zorganizowane online z powodu restrykcji związanych z pandemią Covid-19.

Więcej o projekcie tutaj.

zdjęcie: Michalina Kuczyńska

Logo MtA