wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa

Korzyści płynące z wirtualizacji – czy warto?

Wyobraź sobie taką sytuację: znajomy opowiada ci o ciekawej marce, którą poznał/a niedawno. Zainteresowała cię ta informacja, więc wyszukujesz owej firmy online – tylko po to, żeby przekonać się, że nie posiada żadnej aktywności online. W tym artykule chciałabym omówić korzyści wirtualizacji biznesu.

Dostęp dla wszystkich

Po pierwsze, główną korzyścią płynącą z przeniesienia działalności online jest możliwość dotarcia do różnych odbiorców. Młodzi ludzie spędzają mnóstwo czasu online, szczególnie teraz, w czasie pandemii Covid-19. Aktywność w mediach społecznościowych zawsze jest dobrym pomysłem, jako że oferują mnóstwo sposobów na promocję twojego biznesu, dostępne są różne platformy i opcje. Niektóre z tych platform oferują narzędzia dotyczące statystyk, które pokażą ci, kiedy najlepiej postować, czy twoje hashtagi są efektywne oraz ile osób odwiedziło twój profil poprzez różne działania.

Wyzwól swoją kreatywność

Platformy takie jak Canva pozwalają na tworzenie infografik czy postów zaprojektowanych dla konkretnych mediów społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram. Nawet darmowa wersja tej strony/aplikacji dostarcza wielu narzędzi, dzięki którym można przygotować własne grafiki promujące twój biznes. Dostępne są również gotowe szablony, jeśli nie jesteś fanem projektowania rzeczy tego typu od zera. Dzięki tym możliwościom możesz tworzyć posty tematyczne, dodawać przydatne linki i stworzyć swój własny, unikalny feed!

Lepsza komunikacja

Czy istnieje lepszy sposób na komunikację z twoimi odbiorcami niż bezpośredni kontakt z nimi? Nieważne jaką metodę aktywności online wybierzesz – własna strona, media społecznościowe czy blog, zawsze dostępnych jest kilka sposobów na kontakt z tobą. Dla przykładu, można wykorzystać wiadomości prywatne, wymieniać się mailami lub oznaczyć twój profil. Każdy z nich wzmacnia twoje relacje z klientami, sprawia, że stajesz się bardziej wiarygodna oraz zachęca twoich odbiorców do pozostania na dłużej.

Zainspiruj się!

Jako, że wiele biznesów przeniosło się już online, możesz śledzić ich działalność aby się zainspirować. Możesz również współpracować z innymi i tworzyć sieci (networking), pomagać sobie wzajemnie czy też wzajemnie promować platformy. Wiele przedsiębiorczyń jest otwartych na dyskusję na temat swoich doświadczeń i z pewnością udzieli ewentualnych rad!

Podsumowując, istnieje wiele powodów dla których warto zwirtualizować swój biznes. Mnóstwo przykładów działalności, które z sukcesem przeniosły się online, pokazują, że dzięki temu zebrały większe grono odbiorców i wygenerowały większe zyski. Może warto się nad tym zastanowić?

Logo projektu

Finansowanie Erasmus+