Konferencja podsumowująca realizację projektu ‘Britging the Gap’ w Londynie

Rinova, organizacja koordynująca realizację międzynarodowego projektu „Bridging the Gap” zorganizowała konferencję podsumowującą i prezentującą efekty projektu 5 listopada 2021 w 3Space International House, centrum dla przedsiębiorców z sektora kreatywnego w londyńskiej dzielnicy Brixton.

Wydarzenie zgromadziło mentorów działających w sektorze kultury i kreatywnym oraz ich podopiecznych z Londynu – w spotkaniu wzięło udział 24 uczestników, w tym przedstawiciele organizacji partnerskich BtG oraz kilku mentorów, którzy pilotowali narzędzia oraz testowali wyniki projektu w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich 3 lat. Realizatorzy projektu mieli okazję zaprezentować opracowane metodologie i narzędzia szerokiej publiczności także poprzez zaproszenie do praktycznych warsztatów ‘Creative Enterprise Skills Discovery Workshop’, ważnym elementem spotkania było także sieciowanie.
Anna Ochmann, prezeska Fundacji ARTeria, przedstawiła „UX COMPENDIUM” za którego powstanie była odpowiedzialna nasza organizacja. Prezentacje konferencyjne zainicjowała prezentacja publikacji „The role of the Creative Mentor: A Reflective Review” autorstwa Liz Appleby, zewnętrznej ewaluatorki projektu.

„Bridging the Gap – new mentoring methods for young creative entrepreneurs in Europe” to międzynarodowy projekt, w ramach którego partnerzy z 6 krajów Unii Europejskiej (Polski, Włoch, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Słowacji i Grecji) pracują nad nowymi – cyfrowymi i innowacyjnymi – narzędziami wspierającymi rozwijanie mentoringu w sektorze kultury i kreatywnym, które mogą być przydatne dla nauczycieli i mentorów zawodów artystycznych. Narzędzia te kładą także nacisk na rozwój umiejętności przedsiębiorczych niezbędnych młodym artystom wchodzącym na europejski rynek branż kreatywnych.

Logo BtG
Erasmus+ eng