Kolejne spotkanie młodych artystów pracujących nad stworzeniem ARTzin – Bigtime Takeover w Polsce

We wtorek, w Gliwicach w Liceum Plastycznym Animator,  odbyło się już kolejne spotkanie Młodych Twórców pracujących nad stworzeniem ARTzinu w ramach projektu BTTO. Pomysł tworzenia gazety artystycznej zgłosiła sama młodzież podczas spotkania promującego projekt BTTO. Młodzi twórcy nie chcieli jednak żeby była to kolejna „gazetka szkolna”. Dlatego pojawiła się idea Funzinu a następnie ARTzinu jako działania niezależnego i bardzo artystycznego. W toku dyskusji i prac nazwano ją nieZNANI/unKNOWN. Młodzież dyskutowała i pracowała nad zawartością gazety. W ramach różnorodnych zainteresowań i aktywności artystycznych wydzieliły się trzy grupy robocze:

• Grupa literacka – pracująca nad swoimi tekstami: poezja, proza, felietony.
  • Grupa redakcyjno – dziennikarska – przygotowująca wywiady, artykuły, oraz zajmująca się zbieraniem materiałów – (rola dla sekretarzy redakcji – koordynatorów działań)
  • Grupa artystyczna – tworząca fotografie, rysunki, malarstwo oraz inne formy artystyczne mogące być opublikowanie w wersji papierowej ARTzinu.

Po zebraniu materiałów nastąpi etap budowania zawartości gazety oraz jej layautu, przygotowanie do druku i może już w kwietniu pierwszy numer ARTzinu nieZNANI/unKNOWN dotrze do czytelników.

Logo Projektu