Drugie spotkanie warsztatowe w ramach projektu Poets of Today – Voices of Tomorrow

Moduł 2. projektu „Poets of Today – Voices of Tomorrow”, zakładający spotkanie 23 nauczycieli z zespołem artystycznym, odbył się w gościnnych progach Międzynarodowego Centrum Kultury na Rynku Głównym Krakowa w dniach 4-5 marca 2023 r.. Dyskusjom i wymianie doświadczeń sprzyjała sala panoramiczna, w której zebrali się zaproszeni goście.

Uczestniczki i uczestników przywitał, w imieniu Międzynarodowego Centrum Kultury, dr Jan Burnatowski.

Po przedstawieniu działalności Fundacji ARTeria oraz założeń projektu POT-VOT przez wiceprezesa Wenancjusza Ochmanna zaprezentowali się: poetka Małgorzata Lebda (wiodąca poetka polskiego zespołu projektowego), dramaturżka Weronika Murek oraz artysta wizualny Rafał Siderski. Nie zabrakło miejsca dla moderatora spotkania, a zarazem czwartego członka teamu artystycznego, Wenancjusza Ochmanna, który przeprowadził z uczestnikami i uczestniczkami warsztaty emisji głosu.

Nauczycielki oraz nauczyciel mieli okazję wysłuchać wypowiedzi Małgorzaty Lebdy na temat jej doświadczeń poetyckich, Weroniki Murek skupiającej się na pokazaniu poezji powiązanej z teatrem, zaś Rafał Siderski dał okazję do zapoznania się z wizualnymi elementami w prezentacji poezji dotykającymi fotografii.

W drugiej części warsztatów przedstawiciele szkół ze Śląska, w tym liceów, techników, a także jednej szkoły podstawowej, placówek publicznych i prywatnych, z większych i mniejszych miejscowości, wypowiadali się na temat wyzwań w pracy z poetami i młodzieżą, zasygnalizowali swoje oczekiwania związane z Dniem Poezji w szkołach oraz zaprezentowali pomysły dotyczące organizacji Wydarzenia Poetyckiego w przestrzeni miasta.

Krakowskie spotkanie okazało się bardzo owocne, czemu wyraz dali wszyscy uczestnicy podczas niedzielnego podsumowania oraz zapowiedzi kolejnego, 3. modułu projektu.

Zespół menadżerski warsztatów tworzyły: Anna Ochmann i Ewa Grynicka.

Partner

Projekt jest współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Kreatywna Europa.

Fotorelacja ze spotkania. Zdjęcia: Mateusz Paszek.