Drugie spotkanie partnerów projektu ABIbooks w Rumunii

Drugie spotkanie partnerów projektu ABIbooks, współfinansowanego w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+, odbyło się w rumuńskiej Timisoarze w dniach od 29 do 31 sierpnia 2022 r. W spotkaniu udział wzięli partnerzy z Francji, Belgii, Włoch, Polski, Rumunii i Grecji. W ramach spotkania miały miejsce prezentacje, dyskusje i ocena postępów realizacji projektu. Głównym tematem spotkania było przedstawienie i analiza działań partnerów w zakresie tworzenia interaktywnej biblioteki cyfrowej.

W ramach spotkania partnerzy z Belgii (Logopsycom) zaprezentowali dwie pilotażowe książki stworzone we współpracy z Les Apprimeurs i Fundacją ARTeria. Odbiorcami książek mają być dzieci, rodzice i nauczyciele, a ich głównym zadaniem jest wspieranie opanowania podstawowych umiejętności językowych i matematycznych.

Założenia programu szkolenia online, zatytułowanego „Jak tworzyć interaktywne książki wspomagające wczesne nabywanie podstawowych umiejętności” zostało zaprezentowane przez przedstawicieli Fundacji ARTeria. Program ten ma na celu przygotowanie rodziców i nauczycieli do tworzenia własnych interaktywnych książek. Program będzie zawierał 10 filmów instruktażowych i 10 kart pracy oferujących rozwiązania praktyczne i wskazówki przydatne w procesie tworzenia interaktywnych publikacji.  Ponadto partnerzy z Rumunii (Take Ionescu), którzy również pełnili funkcję gospodarza spotkania odbywającego się na terenie ich szkoły, poruszyli kwestię przewodnika dla osób korzystających z programu.

Więcej o projekcie: https://abibooks-project.eu/

Ilustracje do pilotażowych książek: Katarzyna Baranek-Stachura