wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa • wydawnictwa

Dlaczego warto odkryć tajemnice własnego rejonu?

Często marzymy o wakacjach spędzonych w dalekich zakątkach globu, z dala od domu. Przyciągają nas zachwycające krajobrazy i piękno nieznanych okolic. Jest to atrakcyjna myśl, jednakże okazje do przygód otaczają nas przez cały czas! Sprawdźmy, jakie są zalety odkrywania własnego regionu.

Cudze chwalicie, swego nie znacie…

Jest to powszechne zjawisko – mamy tendencje do wychwalania możliwości innych krajów, miejsc, kontynentów kiedy sami nie do końca znamy swoje własne okolice. Pora wyzbyć się tego przekonania, że nie znajdziemy niczego interesującego w pobliżu – szczególnie kiedy mieszkamy w małym mieście czy na obrzeżach większego miasta. Daj szanse swojemu rejonowi, poszukaj informacji i odkryj dotychczas nieznane skarby!

Zaoszczędź trochę pieniędzy

Dalekie podróże są przepiękne, ale zwykle bardzo drogie. Potrzeba wysiłku, żeby zredukować koszty i sprawić, żeby były możliwe dla portfela, szczególnie kiedy jesteś młodym studentem. Pewnie masz większość potrzebnych rzeczy na bliską wycieczkę w domu, więc nie będzie nawet potrzeby wydawania pieniędzy. Bilety autobusowe czy na pociąg często podlegają zniżkom, szczególnie jeśli posiadasz status ucznia. Załóż parę wygodnych butów i ruszaj w drogę!

Odkryj historię swojego regionu

Każdy rejon może mieć za sobą niezwykłe tło historyczne, które nie jest powszechnie znane. Najprawdopodobniej będziesz w stanie znaleźć informacje na ten temat w Internecie lub w lokalnej bibliotece. Okolice, które nie znajdują się blisko żadnych większych miast są zwykle pomijane. Jeśli lubisz poznawać wydarzenia historyczne, to może być pomysł na spędzenie fascynującego weekendu z przyjaciółmi. Kto wie, być może dowiesz się nawet czegoś na temat historii swoich przodków?

Podsumowując, odkrywanie swoich okolic może być świetnym, wzbogacającym doświadczeniem. Szczególnie, kiedy możesz do tego wykorzystać rezultaty intelektualne opracowane w ramach projektu DiOther City, współfinansowanego w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+. Realizowany jest przez partnerstwo z sześciu europejskich krajów – Polski, Hiszpanii, Francji, Belgii, Cypru oraz Włoch. Więc na co czekasz?

Strona projektu: www.diothercity.eu

Logo projektu