DigiKommune – pierwsze spotkanie międzynarodowych partnerów projektu (online)

22 września 2021 r. przedstawiciele Fundacji Arteria wzięli udział w pierwszym spotkaniu międzynarodowych partnerów projektu DigiKommune. Cieszy nas fakt, że możemy podjąć współpracę z już znanymi nam organizacjami, jak i również nowymi ,,znajomymi”: Inova Consultancy Ltd (Wielka Brytania, koordynator projektu), Inova Aspire (Holandia), CESIE oraz L’Albero (obie z Włoch).

Na początku spotkania wszystkie organizacje partnerskie przedstawiły prezentacje dotyczące ich działalności. W imieniu Fundacji ARTeria prezentację zademonstrował Jakub Karch.

W kolejnej części spotkania, reprezentanci Inova Consultancy Ltd, lidera projektu, przybliżyli jego idee i grupę docelową, plan działań jak i procedury związane z finansowaniem. Reprezentant Inova Aspire, jako lider pierwszego rezultatu intelektualnego, przedstawił jego harmonogram, przewidziane działania oraz plan ewaluacji. Następnie reprezentanci CESIE przygotowali plan promocji projektu, jak i dwie propozycje logo.

Projekt DigiKommune ma za zadanie wspomagać kobiety w sektorach kulturalnych i kreatywnych w digitalizacji ich biznesu poprzez rozwój umiejętności cyfrowych. Idea projektu narodziła się w czasie pandemii Covid-19, która udowodniła, że wiele kobiet działających w wymienionych przemysłach doświadcza problemów związanych z działalnością online. W ramach inicjatywy przewiduje się między innymi: opracowanie portfolio niezbędnych zdolności twardych i miękkich czy szkolenia z umiejętności cyfrowych.

Spotkanie, pierwotnie planowane w Zabrzu, zostało zorganizowane online z powodu restrykcji związanych z pandemią Covid-19.