Debata z decydentami politycznymi UE pod hasłem „Culture is the new energy for Europe” z udziałem ARTerii

tagi:

W związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego, przewidzianymi w 2024 r., został zaplanowany (w roku 2023) śródokresowy przegląd wieloletnich ram finansowych, dzięki któremu mogą zostać zapewnione dodatkowe środki w ramach budżetu UE na drugą połowę cyklu finansowego. Ponieważ wierzymy, że kultura i dziedzictwo kulturowe są fundamentalną wartością dla demokracji, dlatego chcemy wpływać na podkreślenie ich miejsca i wzmocnienie ich roli w Europie. Kampania „Cultural Deal for Europe” – prowadzona przez Culture Action Europe, European Cultural Foundation i Europa Nostra – przedstawia osiem propozycji, których zadaniem jest umieszczenie kultury w centrum polityki Unii Europejskiej.

ARTeria, jako członek CAE, jest od początku zaangażowana w tę kampanię.

28 lutego 2023 r. Anna Ochmann, prezeska Fundacji ARTeria, weźmie udział w spotkaniu z posłami do Parlamentu Europejskiego reprezentującymi różne ugrupowania polityczne. Będzie to otwarta i demokratyczna rozmowa między europejskimi decydentami politycznymi a ekosystemem kulturalnym. Moderatorką spotkania będzie Katy Lee, dziennikarka (The Europeans), z kolei mowy wprowadzające wygłoszą: Lars Ebert (Sekretarz Generalny CAE), André Wilkens (Dyrektor ECF) oraz Sneška Quaedvlieg-Mihailovic (Sekretarz Generalny Europa Nostra). Posłanka do Parlamentu Europejskiego Sabine Verheyen (przewodnicząca Komisji Kultury i Edukacji PE) wygłosi podsumowanie dyskusji.

tagi