„Bez kultury nie ma odbudowy ani przyszłości Europy” – reprezentanci europejskiego ekosystemu kultury wierzą, że Europa potrzebuje nowego ‘porozumienia dla kultury’. Rozumiemy to „porozumienie” jako przekrojowe, nadrzędne ramy, które powinny odpowiednio pokazać zaangażowanie polityczne Unii Europejskiej w umieszczeniu kultury w centrum projektu europejskiego.

Kampania #CulturalDealEU wzywa szefów państw i rządów państw członkowskich UE zabezpieczenia co najmniej 2%  w krajowych planach odbudowy (NRRP) na kulturę. Wzywa również do pełnego uwzględnienia kultury w Agendzie Zrównoważonego Rozwoju 2030 i w Europejskim Zielonym Ładzie.

#CulturalDealEU jest wspólnym działaniem Culture Action Europe, Europejskiej Fundacji Kultury i Europa Nostra (reprezentującą European Heritage Alliance).

ARTeria jest członkiem Culture Action Europe od 2010 roku i angażujemy się aktywnie w tę kampanię. Aby dowiedzieć się więcej i wesprzeć nasze działania przejdź do: