ARTeria na festiwalu SEKTOR 3.0 – DRIVING CHANGE/Napędzamy do zmiany

16 września 2020 r. odbył się (w wersji online) już dziesiąty festiwal organizowany przez Sektor 3.0 pod hasłem DRIVING CHANGE/Napędzamy do zmiany. Udział w festiwalu wzięło ponad 50 ekspertów z Polski i ze świata (m.in. z USA, Singapuru, Wielkiej Brytanii czy Izraela, ale przede wszystkim polscy przedstawiciele organizacji społecznych, uczelni wyższych, startup’ów, firm technologicznych, mediów i administracji publicznej), a inspirujące prezentacje, sesje seminaryjne i dyskusje panelowe zgromadziły liczną publiczność. Ideą festiwalu było podjęcie dyskusji o kompetencjach cyfrowych niezbędnych w nowej codzienności oraz poszukiwanie efektywnych technologii do wykorzystania w działaniach społecznych w nieustannie zmieniającym świecie.

Przedstawiciele Fundacji ARTeria także wzięli udział w tym wydarzeniu.

Przekształcenia światowych gospodarek, zmiany na rynku pracy, a przede wszystkim sytuacja wywołana pandemią COVID-19 jasno pokazały jak dynamiczne zmiany rządzą obecnie dzisiejszą rzeczywistością stawiając przez nami nowe wyzwania. Dlatego w trakcie festiwalu zostały poruszone takie m.in. wątki jak: krytyczne myślenie i analiza treści, przywództwo technologiczne, nowe modele edukacji 2.0, zrównoważony rozwój, rola sztucznej inteligencji, czy bezpieczeństwo danych.

Festiwal Sektor 3.0 to od kilku już lat największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie, które pokazuje, jak przełożyć technologiczne trendy na język społecznych zastosowań. Więcej o wydarzeniu tutaj.