Międzynarodowy projekt, w ramach którego partnerzy z 5 krajów (Polska, Belgia, Słowenia, Hiszpania i Węgry) wspólnie tworzą chatbota do administrowania w sposób holistyczny zagadnieniami związanymi z edukacją seksualną, w celu zapewnienia młodzieży z pokolenia Z dostępu do wysokiej jakości informacji odzwierciedlających całe spektrum obecnej wiedzy na ten temat i obalających stereotypy. Projekt dostarcza osobom pracującym z młodzieżą umiejętności pedagogiczne/techniczne potrzebne do używania, wykorzystywania i rozwijania chatbota także w zakresie innych zagadnień związanych z młodzieżą.

Strona projektu: alexbot.eu.