WOMAN IN JAZZ… – Win JAZZ

ARTeria od maja 2015 roku realizuje kolejny projekt, będacy rozszerzeniem naszych fundacyjnych działań związanych ze wsparciem rozwoju zawodowego muzyków (tym razem w wymiarze międzynarodowym). Tym razem, wspólnie z naszymi włoskimi (MULAB), angielskimi (COLLAGE ART) i chorwackimi (PROSTOR+) przyjaciółmi organizujemy międzynarodowy tour JAZZujących kobiet…

Cztery lokalizacje (Rzym, Rijeka, Londyn i Katowice – zapraszamy 4 i 5 grudnia do Kinoteatru RIALTO) z prezentacją włoskich kompozytorek, instrumentalistek i wokalistek we współprcy z muzykami (a przede wszystkim „muzyczkami”) z każdego z partnerskich krajów.

Nastąpi połączenie muzycznych sił przedstawicielek włoskiego jazzu z polskimi akcentami – wystąpią – ze strony włoskiej: ‘Blastula’‘Circle Time’ (4 grudnia) oraz ‘RESILIENCY’ i ‘JAZZ ODDITY’ (5 grudnia) a także  m.in. zespół młodych jazzujących muzyków z zabrzańskiej Prywatnej Szkoły Muzycznej VENO’S STUDIO (4 grudnia) przygotowany przez Pawła Pieca, nauczyciela saksofonu i harmonii jazzowej, w składzie: Agata Kornacka (fortepian), Magdalena Wręczycka (wokal), Magdalena Kucharczyk (wokal, skrzypce), Sebastian Sokołowski (gitara basowa), Dawid Konwant (perkusja) oraz Wojciech Bembenek (gitara) oraz zespół GIGI AND HER BOYSBAND, którego „trzon” jest znany między innymi z występu na XX. JAZ Festiwalu Muzyki Improwizowanej, tym razem w rozszerzonym składzie: Danuta Mikusz-Oslislo (saksofon tenorowy), Beata Kopiec-Krupa (wokal), Marian Oslislo (wokal, gitara), Andrzej Krupa (saksofon altowy i sopranowy), Stanisław Przybyła (gitara), Wenancjusz Ochmann (fortepian), Jan Cichy (gitara basowa) oraz Adam Krupa (perkusja, ukulele) – będzie można ich uslyszeć 5 grudnia.

Kilka słów o naszych włoskich gościach:

Cecilia Sanchietti jest perkusistką, w trakcie WinJAZZ będzie prezentowała  swój najnowszy album ‘CIRCLE TIME – Cecilia Sanchietti jazz project’ – zapraszamy do posłuchania tutajtutaj. Saksofonistka Milena Angele zagra muzykę z albumu ‘RESILIENCY’ (zapraszamy do posłuchania tutaj), z kolei wokalistka Federica Zammarchi zaprezentuje utwory z albumu ’JAZZ ODITY’(do posłuchani tutaj), a Monica Demuru (wokalistka i aktorka, zespół BLASTULA) program ‘Lingue di fuoco’ (tutaj).

Informacja z ostatniej chwili: nasz konkurs młodych, „wschodzących” talentów włoskiego jazzu, które wezmą udział w tym koncertowym projekcie wygrały: basistka Rosa Brunello oraz trzy wokalistki: Laura Taglialatela, Elena PaparussoChiara Viol. Rosa Brunello wystąpi w trakcie koncertów w Polsce – 4 grudnia z formacją CIRCLE TIME!

Projekt „Woman In Jazz” realizujemy dzięki dofinasowaniu Ministero dei beni e delle attività culturali e del turismo (Ministerstwa Kultury Włoch).

WinJazz is a project realized by Mulab in partnership with Collage Arts, ARTeria and Prostor Plus and funded by MiBACT, Italian Ministry of Culture.