Spotkanie KARASOL-a w KURORCIE QULTURY

2O kwietnia 2017 roku od godz. 18.00 artyści i twórcy zrzeszeni w Klubie Twórców Górnośląskich KARASOL gościli w KURORCIE QULTURY.

KARASOL to po śląsku „karuzela” – ale także wyjątkowy, otwarty klub osób reprezentujących różnorodne dziedziny sztuki i twórczości artystycznej: pisarzy, malarzy, muzyków, aktorów, reżyserów, wydawców, mecenasów kultury, animatorów i menedżerów kultury… Klub twórców górnośląskich czyli pochodzących z Górnego Śląska lub z Górnym Śląskiem związanych.

KARASOL to także spotkanie, to dyskusja, to wzajemne inspirowanie się i współpraca. A w trakcie tego klubowego spotkania 20 kwietnia to przede wszystkim SŁOWO i DŹWIĘK – można było usłyszeć fragmenty poezji i prozy „karasolowych” pisarzy i poetów, a także kilka utworów w wykonaniu młodych muzyków z Prywatnej Szkoły Muzycznej VENO’S STUDIO:

Magdalena Kucharczyk (wokal, skrzypce)

Magdalena Wręczycka (wokal)

Agata Kornacka (fortepian

Sebastian Sokołowski (gitara basowa)

Wojciech Bembenek (gitara elektryczna)

Kamil Przybyła (organy Hammonda)

Dawid Konwant (perkusja).

Z kolei SŁOWO czyli fragmenty poezji i prozy „karasolowych” pisarzy i poetów (utwory: Gintera Pierończyka, Dominiki Bary, Eugeniusza Kosmały (Ojgyna z Pnioków), Aleksandra Lubiny i Ireneusza Wider) można było usłyszeć w interpretacji autorów oraz Dariusza Jezierskiego, Anny Maksym i Hanny Szczęsnej-Kozik.

Współorganizatorem spotkania była Fundacja ARTeria.