Mentor, between teacher and friend. TME Mentoring Experiences in Poland – film

Fundacja ARTeria od lat realizuje działania i projekty wspierające młodych artystów i osoby chcące pracować w sektorze kreatywnym. Jedną z naszych idei jest mentor pracujący z artystami i twórcami (podpatrzone w Londynie – tam działa to super) – w ostatnich latach rozwijaliśmy ten pomysł w ramach projektu „Talent Matching – Vocational Mentoring for IVET in Europe’s Creative Industries”. Często współpracujemy i sprawdzamy nasze pomysły wspólnie z VENO’S STUDIO i tak powstał filmik, który zaprezentowaliśmy (z dumą) na międzynarodowej konferencji w Skopje, w Macedonii. Trochę tam poopowiadaliśmy o naszych doświadczeniach z mentoringiem („Mentor – between teacher and friend. TME Mentoring Experiences in Poland”), poprowadziliśmy warsztaty, ale punktem wyjścia był ten film autorstwa Mateusz Paszek.
Dziękujemy także Katarzynie Kupiec, Agnieszce Gabryś, Marcie Czubie< Sebastianowi Sokolowskiemu oraz Wenancjuszowi Ochmannowi za wypowiedzi nagrane do filmu i to w trakcie „gorących” przygotowań do recitalu dyplomowego Karoliny Kowalskiej.

Link do filmu: tutaj