Koncertowy czerwiec z Fundacją ARTeria

Fundacja ARTeria jak co roku, realizując jeden ze swoich celów statutowych, włączyła się w organizację koncertów końcoworocznych i dyplomowych Prywatnej Szkoły Muzycznej VENOS STUDIO z Zabrza.

„Maraton” koncertowy rozpoczęliśmy w blusowym nastroju dyplomem Kajetana Drozda 14 czerwca 2011 roku w sali kameralnej Teatru Nowego w Zabrzu. Kajetan – lider zespołu „Siódma w Nocy” (z którym między innymi dwukrotnie wygrał konkurs Festiwalu Rawa Blues w latach 2006 oraz 2008) oraz formacji „Kajen Drozd Acoustic Trio” to gitarzysta, harmonijkarz, autor muzyki i tekstów.

Kolejne koncerty dyplomowe Bernadetty Michalik i Dawida Sikory odbyły się w auli Katolickiego przedszkola „Tęcza” 17 czerwca 2011 roku. Bernadetta kończąc szkołę muzyczną I stopnia w klasie fortepianu nie ogranicza się tylko do gry na instrumencie – śpiewa także od pierwszej klasy szkoły podstawowej w chórze dziecięcym parafii św. Jana Chrzciciela w Gliwicach Żernikach, a od dwóch lat w Młodzieżowym Zespole Wokalno-Instrumentalnym przy tej parafii. Niedawno ukończyła również kurs psałterzystów, a zaraz po ukończeniu edukacji w VENOS ze świetnym wynikiem zdała egzaminy do Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej w Gliwicach. Dawid Sikora zaprezentował z kolei swoje umiejętności gry na keyboardzie w repertuarze rozrywkowym.
17 czerwca 2011 r. sala Łaźni Łańcuszkowej Muzeum Górnictwa Węglowego była wypełniona do ostatnich miejsc. Wieczór przeniósł słuchaczy w świat piosenki – przede wszystkim aktorskiej – za sprawą Aleksandry Stryj – dyplomantki w Studium Muzyki Rozrywkowej VENOS STUDIO. Nastrojowe, pełne pasji i energii interpretacje wspaniale brzmiały w czarodziejskiej atmosferze postindustrialnych wnętrz.
Koncert działu instrumentalnego VENOS STUDIO (dzieci młodsze) – zarówno klasy fortepianu jak i keyboardu – został zorganizowany 20 czerwca 2011 roku w sali kameralnej Teatru Nowego. Kilka godzin później na tej samej scenie wystąpiły starsze koleżanki i koledzy z VENOS STUDIO – uczniowie działu instrumentalnego (dzieci starsze) oraz części działu wokalnego Studium Muzyki Rozrywkowej VENOS STUDIO. Licznie zgromadzeni słuchacze mogli usłyszeć gitarzystów klasycznych, gitarzystów elektrycznych z towarzyszeniem sekcji rytmicznej, pianistów, keybordzistów, wokalistów, występ skrzypaczki oraz występy zespołowe. Różnorodność zarówno instrumentarium jak i stylów muzycznych pokazały wszechstronność systemu nauczania w VENOS STUDIO.
21 czerwca 2011 roku – podczas kolejnego koncertu końcoworocznego zaprezentowała się klasa perkusji, a następnie wokalistki i wokaliści Studium Muzyki Rozrywkowej VENOS STUDIO z klasy Katarzyny Kupiec. Koncerty odbyły się na scenie Kina Roma w Zabrzu gromadząc kilkusetosobową widownię. Publiczność mogła usłyszeć interpretacje muzyczne w różnych stylach – od piosenki popularnej, przez piosenkę aktorską, kabaretową do soulu i jazzu. Cały koncert opierał się na „graniu na żywo” – wokalistom towarzyszyli instrumentaliści, zarówno uczniowie VENOS STUDIO jak i specjalnie zaproszeni goście.
Ten rok szkolny zakończył się dyplomem Konrada Wójcika 24 czerwca 2011 roku w sali kameralnej Teatru Nowego. Konrad, którego cechuje już duża dojrzałość sceniczna, przygotował bardzo zróżnicowany stylistycznie koncert – od piosenki poetycko-aktorskiej (m.in. interpretacje utworów Michała Bajora), poprzez klasykę polskiej muzyki rozrywkowej (m.in. utwory Andrzeja Zauchy) aż do współczesnej światowej muzyki rozrywkowej (m.in. utwory Michaela Buble, a nawet Lady Gagi).

Więcej: www.venos.pl