I Śląski Festiwal Zakątek Zwierzątek

logo zakątka 1I Śląski Festiwal „Zakątek Zwierzątek” był realizowany od 21 września 2007 r. (wernisaż prac uczestników X Międzynarodowego Festiwalu Rysowania połączony z aukcją rysunków na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zabrzu – Biskupicach), aż do imprezy finałowej, która odbyła się 6 października 2007 r. w hali Miejskiego Ośrodka Sportu Rekreacji w Zabrzu w formie weekendowego popołudnia wypełnionego atrakcjami o charakterze kulturalnym, edukacyjnym i rozrywkowym.

Impreza wpisała się w „Światowy Tydzień Zwierząt”, w ramach którego odbyły się pokazy i wystawy w szkołach, koncerty charytatywne na rzecz zwierząt, przeglądy filmowe. Spotkali się na niej właściciele psów, kotów, ptaków, płazów, gadów, owadów i ryb oraz ci, którzy dopiero zastanawiają się nad powiększeniem rodziny.
Impreza w założeniu jest cykliczna. Jej celem jest budowanie świadomości o tym, ile dobrego mogą wnieść do ludzkiego życia zwierzęta. To właśnie jest punktem wyjścia do udanych adopcji mieszkańców schroniska. Nowy, przygarnięty domownik to nowe obowiązki, ale przede wszystkim nieskończone pokłady miłości, radości i śmiechu. Posiadanie zwierzaka jest po prostu fajne, a ludzi pozytywnie nastawionych do świata zwierzęcego, choćby należeli do skrajnie różnych środowisk, łączy patrzenie na świat z ponadprzeciętną sympatią. Wszyscy, którzy nie są w stanie przyjąć zwierzęcia pod swój dach (lub nie czują się jeszcze na to gotowi), mogą zaopiekować się zwierzakiem wirtualnie.
W programie imprezy znalazły się m.in. konkurs rysunkowy, gry i zabawy dla dzieci, koncert zespołu BRATHANKI, pokaz umiejętności psów towarzyszących osobom niepełnosprawnym, pokaz psów policyjnych, konsultacje z weterynarzami. Na miejscu można było uzyskać informacje na temat prawidłowego żywienia zwierząt i miejsc, gdzie można wyjechać ze swoim pupilem na wakacje oraz poznać mieszkańców zabrzańskiego Schroniska „Psitul mnie”.
Organizatorem imprezy było zabrzańskie Stowarzyszenie Jazzowa Asocjacja Zabrze oraz Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, współorganizatorem Fundacja ARTeria. Przedsięwzięcie było możliwe dzięki funduszom z Konkursu Inicjatyw Kulturalnych Miasta Zabrze oraz z Urzędu Marszałkowskiego.

Materiały promocyjne

(wejście po kliknięciu):

plakat (JPG 204 kb), ulotka (JPG 125 kb), prezentacja TOZ (PDF 1.4 MB), zdjęcia bilbordu 1 (JPG 145 kb), zdjęcia bilbordu 2 (JPG 139 kb)

Partnerzy i sponsorzy: