Fundacja ARTeria na II Kongresie Kobiet

logo kongresuPodobnie jak w ubiegłym roku reprezentantki Fundacji ARTeria wzięły udział (w dniach 18-19 czerwca 2010 roku) w tegorocznym Kongresie Kobiet. Po raz drugi sale Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie gościły reprezentantki wszystkich środowisk i zawodów z całej Polski, które na sesjach plenarnych, w trakcie wykładów fakultatywnych czy w trakcie licznych imprez towarzyszących mogły dyskutować o problemach, osiągnięciach czy przyszłości kraju. Jedną z ciekawszych inicjatyw organizatorek, w kontekście wyborów prezydenckich zaplanowanych na 20 czerwca 2010 r., było spotkanie z najważniejszymi politykami tego weekendu – kandydatami na prezydenta. Gościmi Kongresu, już w trakice rozpoczęcia imprezy, byli między innymi: Andrzej Olechowski oraz Bronisław Komorowski. Muzycznym gościem Kongresu była w tym roku Urszula Dudziak. Szereg imprez towarzyszących zostało zorganizowanych w sobotę 19.06 – odbyły się one w gościnnych progach Giełdy Papierów Wartościowych oraz pod Arkadami Kubickiego.

Program II Kongresu Kobiet Polskich obejmował m.in.: projekcje filmów „Parytety górą” oraz „Niezłomne”, panele tematyczne: „Kobiety 2010: Gdzie jesteśmy? Dokąd zmierzamy?”, „Emancypacja kobiet i ewolucja mężczyzn”, „W trosce o dobro wspólne – kobiety w wyborach samorządowych”, „Kobiety na rynkach pracy: prawa, szanse, bariery” oraz szereg paneli tematycznych m.in.: „Problemy z kulturą”, „Kobieta obywatelka – liderka czy widz”, „Kobiety 50 plus”. Równolegle z panelami tematycznymi i fakultatywnymi uczestniczki mogły – wzorem ubiegłego roku – skorzystać z atrakcji i oferty Hyde Parku, gdzie organizacje pozarządowe i firmy zaprezentowały swoje dokonania realizowane przez kobiety i na rzecz kobiet, pokazały swoje produkty i usługi.

19 czerwca 2010 r. w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyły się panele dodatkowe między innymi szczególnie interesujący: „Kobiety w biznesie – równość, różnorodność, efektywność” oraz „Polska – Unia po kryzysie”. Minister Ewa Kopacz była gościem ciekawego panelu „System opieki zdrowia”, a uczestniczki Kongresu mogły także wziąć udzia w interesujących warsztatach np. „Kobiety też potrafią” czyli jak wygrać wybory?”. W Arkadach Kubickiego odbyła się z kolei sesja poświęcona Izabeli Jarudze Nowackiej oraz wieczór artystyczny (m.in otwarcie wystawy Magdaleny Abakanowicz, koncerty, pokaz mody Joanny Klimas, itp.), a w całej Warszawie szereg imprez towarzyszących.
Więcej informacji na stronie: www.kongreskobiet.pl